fbpx

Wspomaganie nauki języków obcych

Trening Tomatisa ułatwia proces przyswajania języka obcego. "Otwiera" ucho na częstotliwości charakterystyczne dla wszystkich języków obcych.
Podstawą nauki języka obcego a także jedną z głównych trudności jest łatwość wysłuchania głosek, wyrazów i zdań.
Ucząc się języka, po kilku latach mamy opanowane słownictwo, gramatykę, czasy, idiomy... Jednak nie korzystamy z niego płynnie, ponieważ nie potrafimy bez wysiłku rozpoznawać wypowiedzianych w tym języku słów i zadań.
Dlaczego tak się dzieje?
Każdy język, wg Tomatisa cechuje się swoim własnym zakresem częstotliwości, wysokości dźwięków używanych do produkcji mowy. Przyswajając swój własny język stopniowo zamykamy się na inne języki.
Języki obce, nauka języków, Tomatis, trening Tomatisa
Wśród nich są również takie, które dla nas, Polaków są łatwe. Jesteśmy w stanie z łatwością słuchać i zapamiętywać wyrazy w językach słowiańskich, włoskim, a nawet w hiszpańskim. Niemiecki, angielski (zwłaszcza brytyjski) są nas, z uwagi na używane częstotliwości, trudne do wysłuchania.
Oczywiści nie jest to niemożliwe. Osoby z dobrym słuchem, zwłaszcza muzycznym są w stanie sami otworzyć swój słuch na dźwięki obcego języka.
Są też tacy, którzy pomimo tego mają poczucie, że ciągle stoją w miejscu.
Zapraszam do kontaktu osoby, które chciałyby skorzystać z treningu Tomatisa, jak również szkoły językowe, które chciałyby wspomóc swoich uczniów i studentów w nauce języka obcego.

Zapraszam

Kontakt

  • tel.+48 607 955 190
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Mariusz Krzaczek, Wszelkie prawa zastrzeżone