fbpx
Tomatis, bio, metoda

Dr Alfred Tomatis i jego odkrycia

Dr A.A. Tomatis żył w latach 1919 - 2001. Był synem słynnego wówczas śpiewaka operowego. Opera i medycyna to były jego dwie wielkie pasje.
Na skutek ich połączenia został lekarzem, otolaryngologiem.
W latach 50-tych ubiegłego wieku dokonał odkryć, które pozwoliły mu stworzyć szeroką koncepcję uwagi słuchowej. W jej ramach wypracował metodę uczenia ucha i mózgu na nowo zdolności związanych z uwagą słuchową.
Korzystają z niej:
  • śpiewacy - zdobywają utracony, bogaty w alikwoty, mocny (muzycy wiedzą o co chodzi) głos
  • dyslektycy - rozwijają słuch fonematyczny, dzięki któremu mogą wreszcie zacząć normalnie przetwarzać i kontrolować wypowiedzi
  • osoby ze spektrum autyzmu - zmniejszają nadwrażliwość (zarówno dźwiękową, jak również dotykowe, a nawet smakowe i zapachowe) i w konsekwencji otwierają się bardziej na świat zewnęrzny, czy w ogóle zaczynają mówić.
  • osoby starsze i osoby z depresją - odzyskują utracony sposób na dostarczanie sobie i mózgowi energii poprzez dźwięki.
  • uczący się języków obcych - otwierają ucho na dźwięki typowe innych języków i w ten sposób przyspieszają postępy.
A teraz trochę o doktorze Tomatisie i jego odkryciach...

Życie profesora

Dr. Alfred Tomatis ur. 1 stycznia 1920 w Nicei, zm. 25 grudnia 2001 r. w Carcassonne. Był znanym otolarynologiem, naukowcem i wynalazcą. Ukończył Paryską Szkołę Medycyny. Jego alternatywna teoria słyszenia jest znana jako Metoda Tomatisa.


Historia Metody

Za inaugurację metody uważa się wykład Profesora Tomatisa w Paryskiej Akademii Nauk w roku 1959, kiedy ogłosił on światu nauki swoją koncepcję i metodę terapeutyczną.


"Efekt Tomatisa"

"Efekt Tomatisa" to dokonane przez niego odkrycie korelacji między słuchem i głosem...

Zapraszam

Kontakt

  • tel.+48 607 955 190
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Mariusz Krzaczek, Wszelkie prawa zastrzeżone