fbpx

Strefa energii

Strefa energii rozpoczyna się w okolicach 2000 Hz. Osoby, które słuchają dobrze w tej strefie posiadają dobry poziom energii, ponieważ łatwo odbierają wysokie częstotliwości, które stymulują korę mózgową. Fakt, że posiadają dobry słuch świadczy również o tym, że posiadają dobry głos, bogaty w wysokie tzw. harmoniczne składowe głosu (alikwoty), które stymulują również mózg osoby mówiącej - poprzez przewodnictwo kostne.
Takie osoby posiadają jasny umysł, są logiczne, dobrze się wysławiają, są zorientowane na cel i posiadają dobrą pamięć. Mogą pracować intelektualnie przez długie godziny, ponieważ posiadają wysoki poziom energii, często wydaje się, że są w stanie flow, jeśli chodzi o swoje myśli i działania. Polegają na swojej intuicji tworząc nowe pomysły i dlatego manifestują dociekliwy umysł, który potrafi stosować kreatywne pomysły do nowych dziedzin. Rzadko usatysfakcjonowani rzeczywistym, materialnym światem jaki jest, prezentują inklinacje do świata duchowego. To często idzie w parze z altruistycznym podejściem do innych i społeczeństwa w ogóle. Ich podejście do życia jest generalnie humanistyczne, mniej skoncentrowane na sobie i dlatego często wybierają zajęcia polegające na pomaganiu.
Stymulowanie mózgu wysokimi częstotliwościami często powoduje uczucie radości, poczucie stanu flow, podekscytowanie poszerzeniem możliwości życiowych.
Muzyk skomponował cały nowy album w ciągu pierwszych trzech tygodni terapii.
Początkujący pisarz przełamał wewnętrzną blokadę i rzucił się w wir pracy, żeby skończyć scenariusz.
Pod wpływem wysokich częstotliwości kilku malarzy rozwinęło nowy styl, który zapoczątkował zupełnie nowy okres w ich karierze.
Inni pacjenci mówili o większym zaufaniu do swojej własnej intuicji i zaufaniu do samego siebie w ogóle.
Czy, jeżeli w sferze kreatywności mamy obniżony poziom wrażliwości na dźwięki, na pewno nie jesteśmy kreatywni. Niezupełnie, nasze wcześniejsze życiowe osiągnięcia i nawyki mogą być na tyle trwałe, że wówczas, gdy z wiekiem nasza wrażliwość na wysokie częstotliwości się osłabia, nasz mózg nadal wykorzystuje swój potencjał. Oczywiście zawsze możemy go wzmocnić poprzez sesje treningu słuchowego, kiedy będziemy się starali doładować nasz mózg poprzez uwrażliwienie go na wysokie częstotliwości.
Z drugiej strony, może wydawać się, że idealnie byłoby, gdyby wrażliwość na wysokie częstotliwości ciągle rosła, nie tak, jak we wzorcowej krzywej Tomatisa. Tutaj doktor wyraźnie przestrzega, że najczęściej w takich sytuacjach mamy do czynienia z kimś, kto jest odcięty od swoich własnych uczuć i emocji oraz od rzeczywistości. Takiej osobie brak ugruntowania i poczucia realności.
  • Kliknięć: 882

Zapraszam

Kontakt

  • tel.+48 607 955 190
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Mariusz Krzaczek, Wszelkie prawa zastrzeżone