fbpx

Strefa komunikacji

Większość tzw. harmonicznych składowych mowy znajduje się pomiędzy 750 a 3000 Hz. Krzywa w tym obszarze mówi o tym, jak ludzie odnoszą się do siebie i do innych oraz do świata w ogóle. Analizując test słuchowy musimy pamiętać o tym, że przewodnictwo powietrzne odzwierciedla słuchanie innych (zewnętrzne), a krzywa kostna słuchanie samego siebie.

Czytaj więcej: Strefa komunikacji

  • Kliknięć: 814

Strefa energii

Strefa energii rozpoczyna się w okolicach 2000 Hz. Osoby, które słuchają dobrze w tej strefie posiadają dobry poziom energii, ponieważ łatwo odbierają wysokie częstotliwości, które stymulują korę mózgową. Fakt, że posiadają dobry słuch świadczy również o tym, że posiadają dobry głos, bogaty w wysokie tzw. harmoniczne składowe głosu (alikwoty), które stymulują również mózg osoby mówiącej - poprzez przewodnictwo kostne.

Czytaj więcej: Strefa energii

  • Kliknięć: 824

Strefa ciała

Strefa ciała koresponduje z przedsionkową odpowiedzią na dźwięk. Przedsionek koreluje ruchy ciała i reaguje na wibracje o niskich częstotliwościach. Można powiedzieć, że jest to ucho ciała. Percepcja dźwięku w tej strefie wywołuje odczucia i reakcje w ciele i najczęściej nie jesteśmy ich świadomi.

Czytaj więcej: Strefa ciała

  • Kliknięć: 805

Więcej artykułów…

Zapraszam

Kontakt

  • tel.+48 607 955 190
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Mariusz Krzaczek, Wszelkie prawa zastrzeżone